INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12. DUBNA 2021

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 12. 4. 2021

• vzdělávání v MŠ se účastní děti, které plní předškolní vzdělávání

Testování – pondělí a čtvrtek

• škola je povinna testovat neinvazivními antigenními testy před nástupem dítěte do MŠ (označený testovací prostor)
  • děti, které prodělaly COVID-19, jsou 90 dní bez testů, stačí přinést potvrzení od lékaře nebo KHS
  • děti, které přinesou negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, provedený na odběrovém místě, ne starší 48 hodin (v pondělí ráno musí být test nejpozději ze soboty rána), jsou též bez testu
  • v případě pozitivního testu odchází dítě s rodiči domů

Stravování

• předškolní děti mají obědy nahlášeny od 12.4., pokud oběd v pondělí 12.4. pro své dítě nechcete, odhlášení proveďte na t.č. 595 693 005, nebo e-mailem: jidelna@zsvyhledy.cz nejpozději do pátku 9. 4. do 11:15 hod.

Hygienické pokyny

• děti, zákonný zástupce nebo zmocněná osoba s příznaky onemocnění nevstupují do budovy školy (viz příloha Kontrolní seznam příznaků covid-19)
  • v případě zjevných příznaků infekčního onemocnění již při příchodu dítěte do MŠ, nebude dítě v MŠ přijato (v případě alergií je nutné potvrzení lékaře)
  • testování se provádí ráno v pondělí a ve čtvrtek, každý účastník vzdělávání je v případě neúčasti testování v určených dnech dotestován při příchodu
  • mytí rukou, dezinfekce
  • používání jednorázových kapesníků
  • větrání a pobyt venku
  • rozestupy
  • osobní odpovědnost za dodržování pravidel
  • pokud se u dítěte vyskytnou příznaky infekčního onemocnění v průběhu pobytu v MŠ, bude mu poskytnuta rouška, bude v izolační místnosti a zákonný zástupce jej bezodkladně vyzvedne.

Podrobné informace k testování:   https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Název souboru Poslední změna Velikost souboru
Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí, žáků a studentů.pdf08.04.2021407 Kb