Hygienická a organizační opatření MŠ

(Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19)

• Zahájení školního roku v běžném režimu, bez plošných epidemiologických opatření

• Při vstupu do MŠ použijí rodiče dezinfekci na ruce

• Dítě si při vstupu do třídy důkladně umyje ruce

• Do MŠ mají ZÁKÁZÁN VSTUP DĚTI S PŘÍZNAKY INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ, nachlazení, zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolesti v krku, bolesti hlavy, průjem, ztráta chuti k jídlu.

• Jestliže dítě trpí chronickým nebo alergickým onemocněním, které má příznaky jako infekční onemocnění, prokáže tuto skutečnost potvrzením od lékaře.

• Minimalizujte při předávání a vyzvedávání dětí Váš pohyb v budově MŠ
  • V případě konkrétních mimořádných situací, spojených s onemocněním covid-19 je škola vždy povinna postupovat podle pokynů KHS a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření, vyhlášená pro dané území KHS nebo plošné MZ ČR. Vedení školy průběžně sleduje lokální vývoj situace v rámci systému semafor.

• Mateřská škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňují podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že zajistí oddělení dítěte, které vykazuje známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a zajistí pro ně dohled zletilé fyzické osoby (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví). MŠ bude telefonicky informovat zákonné zástupce dítěte a ti dítě neprodleně z MŠ vyzvednou. Zákonný zástupce dítěte telefonicky kontaktuje lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

• Při výskytu onemocnění covid-19 u dítěte nebo zaměstnance školy, škola neprodleně informuje dle pokynů KHS o případných úpravách způsobů vzdělávání zákonné zástupce a svého zřizovatele. Předškolní děti mají povinnost se distančně vzdělávat.

• Zákonný zástupce při nástupu dítěte do MŠ AKTUALIZUJE telefonní kontakty v Evidenčním listu dítěte a Zmocnění k odvádění dítěte

• Úklidový personál je informován o hygienických zásadách a o zvýšené potřebě čištění a dezinfekce povrchů a předmětů.

• Časté větrání místností

• Mateřská škola je vybavena dostatečným množstvím dezinfekce, čistících a dezinfekčních prostředků, bezkontaktním teploměrem

Poslední změna: 02.09.2020 - 10:12 Zpět